Świętujmy pełni nadziei i wiary

Agnieszka Kossowska

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym życzył podczas spotkania wielkanocnego podchorążym, studentom, żołnierzom i pracownikom naukowo-dydaktycznym oraz sympatykom i przyjaciołom Szkoły Orląt, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk, Rektor-Komendant WSOSP.

Zbliżają się najważniejsze i najbardziej radosne święta w tradycji chrześcijańskiej - Święta Wielkanocne, które obchodzimy na pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego.

Okres przygotowania się do obrzędów wielkanocnych i nadchodzący czas świątecznego wypoczynku przypominają nam, aby w naszym, trudnym, żołnierskim marszu ogłosić, choćby na krótką chwilę, symboliczny postój. To zatrzymanie się jest nam bardzo potrzebne, by móc obejrzeć się wstecz i z perspektywy minionego czasu, spojrzeć na przebytą już drogę.

Przesłanie Świąt Wielkiej Nocy a zwłaszcza symboliczna data spotkania wielkanocnego przypadającego w Szkole Orląt w pierwszy dzień Triduum Paschalnego, niesie za sobą przykład służby społeczeństwu, której, my jako żołnierze stawiamy czoła każdego dnia.

W naszym życiu zdarzają się chwile zwątpienia, w których wydaje się, że wszystko się kończy i że nie ma jutra. Kiedy po wielkim Czwartku przychodzi Wielka Sobota z Liturgią Światła, przeżycie tej wielkiej Radości sprawia, że jednak to co wydarzyło się w Wielki Piątek to nie koniec ale początek zmartwychwstania Pańskiego. Życzę Państwu doznania cudu zwycięstwa życia nad śmiercią i światła nad ciemnością. Życzę również na co dzień wiary w to, że wszystko jest możliwe, determinacji w osiąganiu celów i przekonania, że nic się nie kończy.
Że po Wielkim Piątku, jakkolwiek był on tragiczny , przychodzi zawsze dzień zmartwychwstania - dzień zwycięstwa światła nad ciemnością – życzył zgromadzonym w Pałacu Jabłonowskich generał Krawczyk.

Życzenia Wielkanocne Rektora-Komendanta (video)