„Żołnierska Pamięć”

Emilia Cuch

Kadra i podchorążowie Lotniczej Akademii Wojskowej w  związku z akcją „Żołnierska Pamięć” odwiedzili cmentarze na terenie całego kraju.

Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych żołnierze wspominają poległych kolegów, porządkują ich groby oraz składają kwiaty i zapalają znicze. W sposób szczególny przedstawiciele LAW oddali hołd zmarłym rektorom, profesorom, generałom Wojska Polskiego, oficerom oraz podchorążym Szkoły Orląt. Delegacja uczciła również pamięć - kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. Stanisława Wigury oraz członków załogi Tu-154M, którzy zginęli w katastrofie lotniczej. Pamiętamy także o tych, którzy poświęcili własne życie dla Ojczyzny i umierali w kolejnych powstaniach: Listopadowym, Styczniowym czy Wielkopolskim.

Program „Żołnierska Pamięć” kształtuje historyczną i patriotyczną świadomość obywatelską. Podchorążowie kierowani potrzebą serca wystawili posterunki honorowe i zapalili znicze przy pomnikach, mogiłach i na cmentarzach wojskowych. Studenci zadbali również o lokalną nekropolię w Dęblinie – cmentarz Balonna.  Pamięć o osobach, które już odeszły jest wciąż żywa w naszych sercach!

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci...