Międzynarodowa działalność naukowa "Szkoły Orląt"

Wiesław Świerkowski

W dniach 17-19 grudnia 2016 roku w Bernie, Szwajcaria odbyły się Międzynarodowe Konferencje Naukowe z różnych dziedzin wiedzy. W konferencji wzięli udział uczestnicy z całego świata (m.in. z: USA, Kanady, Japonii, Indii, Tajwanu, Korei Południowej, Chin, Brazylii, Izraela, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Afryki, Etiopii, Turcji, Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Niemiec, Portugalii, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polski).

Podziękowanie

Robert Ambroziak

Serdeczne i gorące Podziękowanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dęblinie wraz z grupą opiekunów i wychowawców

Konferencja naukowa Wydziału Lotnictwa WSOSP

Wiesław Świerkowski

W dniu 08 grudnia 2016 roku w auli Wydziału Lotnictwa WSOSP im. gen. bryg. pil. dr Józefa Kowalskiego odbyła się konferencja naukowa nt. "Wybrane aspekty zastosowania bojowego lotnictwa". Organizatorem konferencji była Katedra Taktyki i Uzbrojenia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Konferencja odbywała się w murach dęblińskiej uczelni już po raz trzeci. Myślą przewodnią konferencji były zagadnienia dotyczące zastosowania bojowego lotnictwa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, funkcjonowanie systemu dowodzenia lotnictwem oraz procesu targetingu w działaniach połączonych.

Uroczystość wręczenia dyplomu habilitacyjnego

Wiesław Świerkowski

W dniu 29 listopada 2016 roku w Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyło się uroczyste otwarte posiedzenie Senatu AWF z okazji święta Uczelni. Uroczystego otwarcia posiedzenia Senatu dokonał Rektor dr hab. Andrzej Mastalerz prof. nadzw. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów doktorskich, habilitacyjnych oraz Doktora Honoris Causa.

64 Międzynarodowy Kongres Medycyny Lotniczej i Kosmicznej

Wiesław Świerkowski

W dniach 6-10 listopada 2016 roku odbył się Międzynarodowy Kongres Medycyny Lotniczej i Kosmicznej w New Delhi, w którym udział wzięło około 250 osób z 20 państw w tym z Indii, Izraela, Australii, Anglii, Francji, Chin, Iranu, USA, Polski i innych. Uroczystego otwarcia Kongresu Naukowego dokonał Deepak Gaur – Prezydent Komitetu Organizacyjnego ICASM 2016. W czasie Kongresu zapewniono realizację prezentacji referatów w godzinach dopołudniowych i popołudniowych każdego dnia, a także prezentacji referatów w sesji plakatowej.